İdlib'de silahlardan arındırılacak bölgenin sınırları belirlendi

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de oluşturulacak silahtan arındırılmış bölgenin sınırlarının Ankara'daki toplantıda belirlendiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığından Suriye'nin İdlib kentinde oluşturulacak silahtan arındırılmış bölgeye ilişkin açıklama geldi. Bakanlık, İdlib'deki sınırların belirlenmesi için Ankara'da bir toplantı yapıldığını ve bu toplantıda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki durumun istikrara kavuşturulmasına ilişkin 17 Eylül 2018'de Soçi'de düzenlenen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katıldığı toplantının ardından imzalanan mutabakat çerçevesinde uygulama esaslarını görüşmek üzere Rus heyetiyle 19-21 Eylül 2018 tarihleri arasında Millî Savunma Bakanlığında toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda bölgenin coğrafi yapısı ve yerleşim alanlarının özellikleri de dikkate alınarak İdlib'de silahlardan arındırılacak bölgenin sınırları belirlenmiştir. Faaliyetler planlandığı şekilde sürdürülmektedir." (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler