HÜDA PAR Genel Başkanı Yavuz: Adaletin istisnası olmaz!

Enis Berberoğlu'nun serbest bırakılmasına ilişkin değerlendirmede bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, "Adaletin istisnası olmaz! Olursa zulüm olur." dedi.

"Siyasal veya askeri casusluk" suçundan hükümlü bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun serbest bırakılmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, toplumun yargı kurumuna olan güvenini tesis edecek adımlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 25 yıl hapis cezasına çarptırılan ve mahkemede tutuklanmasına karar verilen Berberoğlu'nun tahliye edilmesine değinen Yavuz, "Milletvekili ya da başka bir imtiyazlıya tanınan hak, başkalarından esirgeniyorsa adalete istisna konuluyor demektir." değerlendirmesinde bulundu.

Yavuz, “Toplumun yargı kurumuna olan güvenini tesis edecek adımlara ihtiyaç var. Milletvekili ya da başka bir imtiyazlıya tanınan hak, başkalarından esirgeniyorsa adalete istisna konuluyor demektir. Adaletin istisnası olmaz! Olursa zulüm olur! Zulüm ile abad olunmaz!” dedi.

Hatırlanacağı üzere, MİT TIR'ları görüntülerini Can Dündar'a ilettiği gerekçesiyle yargılanan Enis Berberoğlu hakkındaki 5 yıl 10 ay hapis cezasını onayan Yargıtay, milletvekilliği sona erinceye kadar Berberoğlu'nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar vermişti. (Ramazan Casuk-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler