Aydın'ın Germencik ilçesinde bir süt ürünleri işleme tesisinde çıkan yangın, ekiplerin müdahalesi sonucu kontrol altına alındı.

Aydın'ın Germencik ilçesine bağlı Ortaklar OSB'de meydana gelen fabrika yangını ekiplerin müdahalesi sonucu saatler sonra kontrol altına alındı.

Dün akşam saatlerinde Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Ak Gıda Süt İşleme Tesisi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa sürede tüm fabrikaya yayıldı.

Yangın ihbarının ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi.

Rüzgârın da etkisi ile kısa sürede büyüyen yangına Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından takviye gelen ekipler de müdahale etti.

Gece boyunca devam eden söndürme çalışmalarına resmi ve özel kurumlara ait iş makineleri de destek verdi. Yangın, ekiplerin müdahalesi sonucu kontrol altına alındı. 

Türkiye'nin en büyük süt ve süt ürünleri işleme tesislerinden biri olan fabrikada meydana gelen yangında maddi hasarın milyon dolarla ifade edildiği belirtildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler