​Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa eden Enver Yılmaz'ın yerine Engin Tekintaş seçildi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından istifası istendiği için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanılığından istifa eden Enver Yılmaz'ın yerine partinin adayı Engin Tekintaş seçildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde Meclis Toplantı Salonu’nda olağanüstü toplanan belediye meclisi, tek gündem maddesiyle başkan seçimine gitti. AK Parti'den Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve CHP'den Hasan Karamustafaoğlu aday gösterildi.

67 kişinin oy kullandığı seçimde 66 oy alan Tekintaş Başkan seçildi.

Engin Tekintaş, kimdir?

1960 yılında Altınordu ilçesi Akkese köyünde dünyaya gelen Engin Tekintaş, ilkokulu Akkese köyünde,  ortaokulu  Teyneli köyünde, liseyi  Ordu İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimini ise 1979 – 1983 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde tamamladı.

Askerliğini Erzurum ili Oltu ilçesinde yedek subay olarak yaptı. İş hayatına özel bir sektörde yönetici olarak başlayan Engin Tekintaş 1988 yılında ortakları ile başlayan ticaret hayatına 25 yıldır Ordu’da devam ediyor. Siyasete ise 1991 yılında Refah Partisi İl Başkan Yardımcısı olarak başlayan Engin Tekintaş sırasıyla 1994 yılında Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı, 1995’te Refah Partisi Milletvekili Adayı, 1995 yılında Refah Partisi İl Başkanı görevlerinde bulundu. 1999’da Fazilet Partisi’nden Belediye Başkan Adayı olan Engin Tekintaş, 2001 yılında AK Parti Ordu İl Teşkilatının  kuruluşunda aktif rol aldı. 2003 yılında AK Parti İl Başkanı oldu. 2009 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçiminin ardından İl Genel Meclis Başkanı oldu.

Tekintaş, evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce, Arapça ve Farsça bilmektedir.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti’ den aday olup Altınordu Belediye Başkanı seçilmiştir. Tekintaş, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığından istifa eden Enver Yılmaz'ın yerine seçildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler