​Siyonist işgalci çetelerin, Gazze şeridindeki barışçıl gösterilere saldırıları sonucu bir Filistinli şehit oldu 90 kişi yaralandı

İşgalci çetelerin dün akşam saatlerinde Gazze Şeridi kuzeyi açıklarında teknelerle dokuzuncusu düzenlenen deniz mitingine ve etkinliğe destek veren göstericilere ateş açması sonucu bir kişi şehit oldu ve 90 kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, 21 yaşındaki Muhammed Fayiz Selim Ebu’s-Sadık’ın Gazze Şeridi’nin kuzeyinde işgal güçlerinin ateşiyle yaralandıktan sonra kaldırıldığı Eş-Şifa Hastanesi’nde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakanlık, işgalcilerin, göstericilere ateş açması sonucu yaralananların sayısının da 90’a ulaştığını ve 10 kişinin gerçek mermilerle yaralandığını bildirdi.

Siyonist çetelerin, Filistin Kızılay Derneği’ne ait bir ambulansa da göz yaşartıcı bomba attığı belirtildi.

Yaralılar arasında Anadolu Ajansı muhabirinin de olduğu, muhabirin ayağına göz yaşartıcı bomba ve kamerasına mermi isabet ettiğini kaydedildi.

Ayrıca göstericilerin Gazze Şeridi’nin kuzeyinde işgal güçlerine ait bir insansız hava aracını düşürerek araca el koydukları bildirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler