​Uluslararası Sağlık Elçileri Topluluğu, Manisa’nın Selendi ilçesindeki Selendi Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerini ziyaret ederek çeşitli etkinlikler düzenledi.

Uluslararası Sağlık Elçileri Topluluğu tarafından, Manisa’nın Selendi ilçesindeki Selendi Yatılı Bölge Ortaokuluna "Elçiler Manisa’da" projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenerek, öğrencilere hediyeler verildi.

Topluluk tarafından; temel el, oral hijyen eğitimi, uygulamalı doğru diş fırçalama teknikleri, ihmal ve istismar konulu seminer, LGS nedir? Doğru ders çalışma teknikleri-sınava nasıl hazırlanmalıyım? Postür analizi, alkol, uyuşturucu, sigara konulu seminer, meslek tanıtımı (tıp, diş hekimliği, eczacılık, FTR, beslenme ve diyetetik, hemşirelik, ebelik, ergoterapi, acil yardım ve afet yönetimi), film saati, sosyal etkinlikler(drone uçurma, duvar-kumaş boyama, ip atlama, halat çekme, halı saha maçı, basketbol, voleybol, balon patlatma, yüz boyama) gibi çeşitli eğitim ve etkinlikler yapıldı.

Çocukların temel kırtasiye (defter, kalem, silgi, kalemtraş) ve temel hijyen (diş fırçası, diş macunu, sabun) ihtiyacını karşılayacak çeşitli hediyeler takdim edildi.

Ayrıca 8. Sınıf öğrencilerin LGS sınavında fırsat eşitliğini yakalayabilmesi için 8. Sınıf için tüm derslerin konu anlatımlı kitabı hediye edildi. Müfredat değiştiğinden dolayı güncel yayınevlerinin kitapları baskıda olduğundan dolayı da ilave olarak farklı yayınevlerinin kaynak kitaplarının sonradan gönderimi yapılacağı ifade edildi.

"Elçiler Manisa’da” projesi devam ederken Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman ile okula bir ziyaret düzenleyen Kaymakam Mehmet Can İrdelp’e Uluslararası Sağlık Elçileri Topluluğu kurucu ve aynı zamanda şu an ki Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çöklü (Tıp fakültesi öğrencisi), topluluk ve proje hakkında bilgi vererek hedef ve amaçlarını anlattı.

Kaymakam Mehmet Can İrdelp, gençlerin yaptığı bu çalışmanın takdire şayan ve çok kıymetli olduğunu söylerken gönüllülük bilincini artıracak bu tarz sosyal sorumluluk projelerin desteklenmesi gerektiğini ve kendilerine düşen kısımda da ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

İrdelp, Selendi Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerinin başarılı bir şekilde yapmış olduğu tabloyu ilçesi ve Okul Müdürü Nuri Demiray adına topluluk başkanı ve proje koordinatörü Murat Çöklü’ye hediye ederek topluluk gönüllüleri ve okul yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.

Etkinlikler bittikten sonra proje için başvurulan tarihte okulun müdürü olan Mustafa Berat Durgut, yapılanların paha biçilemez ve çok değerli olduğunu belirtip topluluk üyelerine teşekkür ettikten sonra topluluk adına kurucu başkan ve proje koordinatörü Murat Çöklü’ye bir plaket takdim etti.

Öğrenciler ile birlikte yenilen akşam yemeğinin ardından hatıra fotoğrafı çekildi. Fotoğraf çekimi öncesinde okul müdürü Nuri Demiray böyle bir proje için okullarının seçilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler, gönüllülere bir kez daha öğrencilerin ve idari kadronun önünde teşekkürlerini ilettiler. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler