Tutuklu aileleri ziyaret eden 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifinden bir heyet, İslami hassasiyetlerinde dolayı cezaevinde bulunanların ceza indiriminden veya aftan yaralanmaları için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

İslami hizmetlerinden ötürü tutuklanan ve ağırlaştırılmış müebbet ceza verilen Cihan Yeşil'ın annesi Saliha Yeşil'i ziyaret eden 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifi Sözcüsü Hüseyin Sabaz ile Yusufi-Der'den bir heyet, zindanda olanların bu yasadan faydalanması için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

FETÖ'nün, kendisi gibi düşünmeyen yapılara hayat hakkı tanımayan PKK zihniyetinin ve JİTEM tarzı illegal yapıların hedefindeki Müslümanlar, türlü saldırı ve işkencelere maruz kaldı ve kumpaslar sonucu zindanlara konuldu. 30 yıla yakındadır cezaevinde bulunan mağdurların aileleri af değil, adalet talebinde bulunarak mağduriyetlerinin ve acılarının bitmek bilmediğini ifade ettiler.

19 yıldır cezaevinde bulunan Cihan Yeşil'in ailesini ziyaret eden heyet, 28 Şubat, FETÖ yargısı mağdurları ve ailelerinin unutulmaması, seslerinin duyulması için yaşananları kamuoyuna paylaştıklarını söyledi.

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifi Sözcüsü Hüseyin Sabaz, "28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileleri İnisiyatifi olarak sizi ziyaret ettik. MHP'nin kamuoyunda paylaştığı af ya da ceza indirimi tam olarak belli olmayan yasa var. Bu yasadan İslami hassasiyetlerinde ötürü cezaevlerinde bulunan Yusufilerin de faydalanması için sesimizi birilerine ulaştırmak açısında kamuoyuna paylaştık." dedi.

Ergani ilçesine bağlı Morkoyun köyünde tek başına yaşayan Cihan Yeşil'in annesi Saliha Yeşil de şunları söyledi:

"Yasanın gündeme gelmesi veya çıkarılması iyi olur. Ama bize gelince bir şey yok. Bu yasa, hırsızlar ve uyuşturucu ticareti yapanlar içindir. Ya 28 Şubat'ta mağdur olanları neden görmüyorlar? İki oğlum da cezaevinde. Torunumla beraber yaşıyorum. Bir anne olarak söylüyorum, kendilerini bizim yerimize koysunlar. O vakit bunun nasıl bir duygu olduğunu anlayacaklardır. Hasta olduğumdan ve cezaevi de uzak olduğundan dolayı 8 yıldır oğlumu göremedim. Edirne'de kalıyordu, şimdi ise Kandıra cezaevinde kalıyor. Kimsem yok, ben nasıl oralara kadar giderim. Yaşlıyım, hastayım, gidemem. Yazıktır, bu kadar süründürmesinler. Eşim 2 senedir vefat etti. O da yaşlıydı gidemiyordu. Cumhurbaşkanı bizim evlatlarımızı görsün." (Emrah Deniz, Hamza Adiyaman-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler