​28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi’ne destek açıklamasında bulunan Batman Sevgi-Der, kumpaslar sonucu cezaevlerine konulan Yusufilerin bir an önce serbest bırakılması gerektiğini belirtti.

Hak ve Özgürlükler Platformu üyesi Batman Sevgi Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (Sevgi-Der), 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi’ne destek açıklamasında bulundu.

Dernek binası önünde yapılan basın açıklamasını Sevgi-Der Yönetim Kurulu adına dernek sekreteri Mehmet Emin Uras okudu. Basın açıklamasını "Yok eğer gömleği arkadan yırtılmış ise hanım yalan söylemiştir, o zaman bu doğru söyleyenlerdendir." Yusuf Süresinin 27. Ayetini Kerimesini okuyarak başlayan Uras, "28 Şubat post modern darbesi ve FETO yargısı mağduru ailelerin sıkıntı ve kederlerine kulak tıkanılmış bir durumda. Biz ‘28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifine’ üye sivil toplum kuruluşu olarak: ‘Af yahut yeniden yargılanma istiyoruz’ demiyoruz. Biz; Çalınan özgürlüklerin iadesi ve mağduriyetlerin, haksızlıkların telafisini istiyoruz." dedi.

Gömlekleri arkadan yırtılan mazlumların mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi gerektiğini belirten Uras, "Yıllardır gömleği arkadan çekiştirilip yırtılmış olan mazlum ve mustazaf insanların; mağduriyetlerinin görülmesi ve ivedilikle kesin bir çözümle gözü yaşlı anne-baba ve baba kokusunun şefkatine hasret kalmış çocukların çığlıklarının duyulmasını haykırmaktayız. Bugün Müslümanlar, özelde camide ders vermek, genelde ise İslam’ın izzetinin ayaklar altına girmemesi, zillete tercihen izzeti seçip İslam yolundaki hizmetlerinden dolayı yıllardır haksız ve hukuksuz yere FETÖ’nün yargıçları tarafından Medrese-i Yusuf dediğimiz zindanlarda unutulmuş bir durumdadırlar. Ergenekon davasından yargılananların peyderpey bırakılıp Türkiye’deki İslami camiaların fertlerinin İslami hizmet davasından dolayı hala cezaevlerinde inatla tutulması akıllara hala FETO Yargısı zulmünü hatırlatmaktadır." ifadeleri kullandı.

"Onların gömleğinin arkadan yırtılmış olduğunu sen ispat et Allah’ım"

Açıklamasının devamında yetkililere seslenen Uras, "Ey gömleği arkadan yırtılıp zindanlarda unutulmuş mazlumları duymayan yetkililer! Daha kaç yıl baba kokusu bilmeyen evlatlar bayramlarını cezaevi kapısında geçirecekler. Ey mazlumlara kulak tıkayan yetkililer! Daha kaç yıl nişanlısını ve eşini yanında bulamadan çocuklarını okullara başlatacaklar. Ey FETÖ’ün yargısından her kesimin zarar gördüğünü müşahede eden yetkililer! Daha kaç gözü yaşlı anne-baba, körpecik iken zindanlara konulmuş evladına sarılmadan kefenlerine sarılacaklar. Ey Allah’ın kendilerine her cuma günü ‘Adetli olmayı’ emrettiği adalet kurumları ve yetkilileri! Daha kaç Yusuf; toprak kokusuna, yeşile, güneşe hasret prangalarda gözlerini hayata sitemli kapayacaktır. Allah’ım! Gözü yaşlı anne-babaların hürmetine, henüz tüyü bitmemiş bebelerin hürmetine… Fatımaların, Haticelerin hürmetine Yusuflarımıza sahip çık. Onların gömleğinin arkadan yırtılmış olduğunu sen ispat et Allah’ım. Yusufilerimize sabır ver. Onların bu izzetli duruşlarına karşın ecirlerini artır. Yakınlarına da sabır ver. Onları en yakın bayramda masum çocuklarına ve mübarek ailelerine kavuştur." ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler