Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Yeni bütçeyle ekonomimizi kur, faiz ve enflasyon şer üçgeninde kurulan tuzaktan kurtarmakta kararlıyız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemimizin bu ilk bütçesini 1 Ocak’tan itibaren uygulamaya başlayacağız. Yeni bütçeyle ekonomimizi; kur, faiz ve enflasyon şer üçgeninde kurulan tuzaktan kurtararak, süratle yeniden hedeflerimize uygun bir büyüme performansına kavuşturmakta kararlıyız.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, yeni yönetim sistemine göre hazırlanan ilk bütçenin iki hafta sonra Meclis’e gönderileceğini belirterek komisyonlarda ve Genel Kurul’da yapılacak görüşmelerin ardından, Meclis’in takdiriyle, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin ilk bütçesinin 1 Ocak’tan itibaren uygulanmaya başlanacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni bütçeyle ekonomimizi; kur, faiz ve enflasyon şer üçgeninde kurulan tuzaktan kurtararak süratle yeniden hedeflerimize uygun bir büyüme performansına kavuşturmakta kararlıyız.” diye ekledi.

“Suriye krizinde son dönemde çok önemli adımlar attık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyük devlet olmak demek, içeride ve dışarıda pek çok meseleyi aynı anda ve başarıyla yönetmek demektir. Türkiye, bir yandan içeride dengeleme, disiplin ve değişim üzerine kurulu yeni ekonomik programını uygularken, bir yandan da bölgesel ve küresel meselelerdeki ağırlığını artırmayı sürdürüyor. Ülkemiz açısından beka meselesine dönüşen Suriye krizinde, son dönemde çok önemli adımlar attık.”

Konuşmasının devamında “Bugüne kadar Suriye’de attığımız hiçbir adımın yanlış olmadığını gördüğümüz için, İdlib’deki imtihandan da, Allah’ın izniyle yüzümüzün akıyla çıkacağımızdan şüphe duymuyorum.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’deki iç savaşı ülkemize taşıma hesaplarından Suriye halkının geleceğini kendi topraklarında güvence altına alma inisiyatifine gelmiş olmamız, gerçekten de tarihî bir başarıdır. Ülkemizdeki Suriyeli misafirlerimizin kendi topraklarına dönüşünü ancak bu coğrafyayı bir bütün olarak güvene, huzura, refaha kavuşturarak sağlayabiliriz.” dedi.

"Kimse bu yakınımdır diye aday teklif etmesin"

Konuşmasında yaklaşan yerel seçimlere de değinen Erdoğan "Mahalli idareler seçimleri bundan sonraki 5 yılı hız ve etkinlikle geçirebilmemiz açısından kritik öneme sahiptir. AK Parti her çalışmasını istişare ile yürütmüştür. Seçim hazırlıklarını istişare ile yapıyoruz. 24 Haziran seçimlerinden çıkardığımız dersler ışığında kendimize en doğru, en sağlıklı yol haritasını belirleyeceğiz. Mahalli seçimlerde en isabetli adayları belirleyerek hedeflerimize ulaşacağız. Kimse 'Bu benim yakınımdır.' diye bize aday teklifiyle gelmesin. Burada ehliyet ve liyakat esastır. Buna göre adımlarımızı atmaya kararlıyız. Bunu burada özellikle ifade ediyorum. Bu davayı hazmetmiş olanları bize getirin. Emeği olacak. Şehirlerimize ve ülkemize en iyi hizmetleri getirecek isimlerle seçime girdiğimizde milletimizle birlikte partimiz kazançlı çıkar. Adayın da karşılığı olmalı. Sadece partinin karşılığına sığınan bir adaylık değil, aday da prim yapacak. Başarıları ve hizmetleri ile milletimizin gönlünde yer eden arkadaşlarımızla zaten devam edeceğiz. Bunun yanında FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine bulaşmamış olması, milletimizin değerleriyle çatışmaması, birikimi ve projeleri ile hizmet etmeye uygunluk arz etmesi şartıyla AK Parti'nin kapıları herkese açık. Bu vasıftaki kimselerin partimize gelmelerini beklemeden gidip kendimiz bulacağız. Tüm seçim bölgelerinde adaylarımızı çıkaracağız." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler