Büyük Dönüş Yürüyüşünde 2 şehid

Gazze halkının “Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü” kapsamında düzenlediği barışçıl gösteriye ateş açan işgal güçleri, biri çocuk 2 kişiyi şehid etti, 376 kişiyi de yaraladı.

Filistin halkının Gazze Şeridi'ndeki Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşünün 28’inci cumasında barışçıl gösterilere ateş açan siyonist işgal güçleri,  biri çocuk 2 kişiyi şehid etti, 376 kişiyi de yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze halkının ‘Kararlılık ve Direniş’ Cumasında bugün yaptığı faaliyetlere işgal güçlerinin ateş açması, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldırması sonucu 12 yaşındaki Faris Es-Sersavi adındaki Filistinli çocuk ile 24 yaşındaki Ekrem Ebu Sem’an adındaki gencin şehid olduğunu, 7’si ağır 376 kişinin yaralandığını, bunlardan 192’sinin hastanelere sevk edildiğini duyurdu.

Bakanlık açıklamasında, yaralılar arasında 10 kadın ile 30 çocuğun olduğunu, saldırılarda bir ambulansla bir sağlık çadırının da isabet aldığını kaydetti.

Geçen Cuma günkü gösterilerde ise 7 kişi şehid olmuş, 500 kişi de yaralanmıştı.

Büyük Dönüş Yürüyüşlerinin başladığı 30 Mart’tan şimdiye kadar ise 200’den fazla kişi şehid oldu, 22 binden fazla kişi de yaralandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler