Gazze halkının “Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü” kapsamında düzenlediği gösteriye ateş açan işgal güçleri, biri çocuk 3 kişiyi şehid etti.

Filistin halkının Gazze Şeridi'ndeki "Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü"nün 28’inci cumasında barışçıl gösterilere ateş açan siyonist işgal güçleri,  biri çocuk 3 kişiyi şehid etti, 376 kişiyi de yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze halkının "Kararlılık ve Direniş Cuması"nda yaptığı faaliyetlere işgal güçlerinin ateş açması ve göz yaşartıcı bombalarla saldırması sonucu 12 yaşındaki Faris Es-Sersavi adındaki Filistinli çocuk ile Mahmud Ebu Seman (24) ve Hüseyin Fethi er-Rakab'ın (28) şehid olduğunu, 376 kişinin yaralandığını, bunlardan 192’sinin hastanelerde tedavi altına alındığını duyurdu.

Bakanlık açıklamasında, 7 yaralının durumunun ağır olduğu, yaralılar arasında 10 kadın ile 30 çocuğun bulunduğu, saldırılarda bir ambulansla bir sağlık çadırının da isabet aldığı kaydedildi.

Geçen Cuma günü yapılan gösterilerde ise 7 kişi şehid olmuş, 500 kişi de yaralanmıştı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün başladığı 30 Mart’tan şimdiye kadar ise 200’den fazla kişi şehid oldu, 22 binden fazla kişi de yaralandı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler