Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz'in dağlık kesimleri (Toroslar Mevkii), İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Antalya'nın batısının ve Muğla'nın iç kesimleri, Sinop, Ardahan, Erzurum, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, yağış alan yerlerde biraz azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bölgelerde hava durumu

Marmara: Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde Muğla'nın iç kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta ve Doğu Akdeniz'in dağlık kesimlerinin (Toroslar Mevkii) yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Sinop çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklıo sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile Ardahan, Erzurum, Muş, Bitlis, Bingöl ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Denizlerde hava durumu

Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden itibaren doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

Marmara: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 2,0m, Görüş: İyi.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren 5 ila 7 (40-60 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle ve gece saatlerinde batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

Akdeniz: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

Van Gölü: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler