FETÖ operasyonu: 96 gözaltı kararı

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik İstanbul ve Ankara merkezli 25 ilde operasyon başlatıldı.

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul ve Ankara merkezli 25 ilde, 96 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı,  FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, örgüt içinde ankesör veya sabit hatlardan iletişim kuran ve alınan itirafçı beyanları doğrultusunda 17'si muvazzaf olmak üzere 25 asker ile askerlerden sorumlu 20 kişi dahil toplam 45 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.

Hakkında gözaltı kararı verilen şüphelilerden 2'sinin albay, 4'ünün binbaşı, 1'inin yüzbaşı, 7'sinin üsteğmen, 9'unun astsubay olduğu belirtildi.

Ankara'da ise Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ankesörlü telefonlar üzerinden FETÖ yöneticileri ile görüştükleri belirlenen 51 şüpheli hakkında operasyon başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ' nün Mahrem imamları ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü, kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen Kara Kuvvetlerinden 5 yarbay, 12 binbaşı, 31 yüzbaşı, 1 üsteğmen ve 2 mahrem imam olmak üzere toplam 51 şüpheli hakkında 09.10.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiştir." (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler