Suudi Arabistan'dan gelen 15 kişilik ekibin görüntüsü ortaya çıktı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ortadan kaybolması olayına ilişkin Suudi Arabistan'dan gelen 15 kişilik ekibin görüntüleri ortaya çıktı.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluk binasında bulunduğu saatlerde, Suudi Arabistan'dan geldiği belirtilen 15 kişilik bir ekibin araçlarla binaya girdiği ana ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Medya ile paylaşılan güvenlik kamerası kayıtlarında özel uçaklarla İstanbul Atatürk Havaalanına inen ekipler görülüyor. Söz konusu ekipler daha sonra siyah camlı özel diplomatik araçlarla Levent'te bir otele giriş yapıyor.

Ekipler daha sonra otelden çıkıp konsolosluğa gelirken görülüyor. 15 kişi konsolosluktan ayrıldıktan sonra 2 jetle Türkiye'den ayrılıyor.

Emniyetin verdiği bilgiye göre Kaşıkçı, 2 Ekim Salı günü saat 13.12'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğundaki randevusuna gitti ve bir daha dışarı çıkmadı.

Polisin 150'nin üzerinde kapalı devre kameraya ait görüntüleri incelediği belirtilirken, Suudi ekibin geçtiği güzergâhlar da mercek altına alınmış durumda. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler