Şanlıurfa’da PKK operasyonu: 10 gözaltı

Şanlıurfa’da PKK’ya yönelik yapılan operasyon neticesinde çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken, operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK’ya yönelik yapılan operasyon neticesinde çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken, yapılan operasyonda ise 10 kişi gözaltına alındı.

Yapılan operasyonla ilgili Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, “Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucunda 12 Ekim 2018 tarihinde Viranşehir İlçesi Demirci Mahallesi kırsalında Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Polis Özel Harekât timleri ile birlikte yapılan temas araması ve Demirci Mahallesinde (7) şahsa ait (8) ayrı adreste yapılan adli aramalar sonucunda; (1) adet Kaleşnikof marka tüfek ve bu tüfeğe ait (3) adet şarjör ile (28) adet mermi, (3) adet ruhsatsız av tüfeği ve bu av tüfeklerine ait (37) adet fişek, (3) adet ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait (6) adet şarjör ve (37) adet 9 mm çapında mermi, PKK terör örgütünü simgeleyen paçavralar ele geçirilmiştir.” denildi.

Açıklamada, “Aramalar sonucunda; S.İ.(56), S.İ.(46), L.İ.(55), M.İ.(46), K.İ.(52), H.İ.(78), A.E.(55), İ.Ö(23), İ.B(52), G.İ(26) isimli 1’i kadın 9 erkek toplam (10) şahıs hakkında PKK propagandası yapmak, 6136 sayılı kanuna muhalefet ve 2521 sayılı kanuna muhalefet, suçlarından işlem yapılmak üzere gözaltına alınmıştır.” ifadelerine yer verildi. (Hüseyin Sayhar-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler