Tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde 3 kez kalbi durup doktorların müdahalesiyle yeniden çalıştırılan ünlü foto muhabiri Ara Güler’in kalp yetmezliğinden hayatını kaybettiği bildirildi.

İstanbul’da kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde 3 kez kalbi duran ve yapılan müdahalelerle hayata döndürülen ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in yoğun bakımda tekrar kalbi durarak hayatını kaybettiği öğrenildi.  

90 yaşında olan Güler’in tam ismi Aram Güleryan’dır. Ara Güler, 1951 yılında Kuruçeşmedeki Getronagan Ermeni Lisesi'nden mezun oldu.

Lisede film stüdyolarında sinemacılığın her dalında çalışırken Muhsin Ertuğrul'un tiyatro kurslarına devam etti. 1950'de Yeni İstanbul Gazetesi’nde gazeteciliğe başlayan Güler, daha sonra foto muhabiri olarak görevine devam etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler