Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Cemal Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili olarak "Sorumlular hesap vermeli." dedi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünden derin üzüntü duyduğunu belirterek "Sorumlular hesap vermeli." dedi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Kaşıkçı'nın ölümünün doğrulanmasının ardından konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Guterres'in Kaşıkçı'nın ölümünden derin üzüntü duyduğunu, cinayete ilişkin hızlı, kapsamlı ve şeffaf bir soruşturma yapılması ve suçluların sorumlu tutulması çağrısında bulunduğunu ifade etti.

Suudiler, 2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" öne sürmüştü. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler