​Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün görev ve yetkileri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına devredildi.

T.C. Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) kapatıldığı, BYEGM'nin görev ve yetkileri T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına devredildiği belirtildi.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğü" olarak faaliyetlerine devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada, "Bu itibarla, İl Müdürlüğümüzün görev/sorumluluk sahası dahilindeki 10 ilde (Batman, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Diyarbakır, Hakkari, Malatya, Siirt, Şırnak ve Van) yayımlanan veya yayın yapan medya organlarınca ve/veya anılan illerde yerleşik medya mensuplarınca yapılacak tüm başvuru ve bildirimlerin 'Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğü'ne hitaben yazılması gerekmektedir." denildi. (İLKHA)  

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler