Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin, Irak’ın huzur, güvenlik ve istikrarı ile yeniden imarı konularında yeni Irak Hükümeti ile çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Irak’ta yeni hükümetin güvenoyu almasına ilişkin soruya yanıt verdi.

 Aksoy, Irak’ta 12 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen parlamento seçimleri neticesinde hükümeti kurmakla görevlendirilen Adil Abdulmehdi tarafından oluşturulan kabinedeki 14 bakanın güvenoyu almasıyla göreve başlayan yeni Irak Hükümeti’nin dost ve kardeş Irak halkı için hayırlı olmasını diledi.

 Yeni hükümetin geçtiğimiz yıllarda büyük acı ve zorluklar yaşayan Irak halkının beklentilerini karşılayacak adımlar atmasını temenni eden Aksoy, "Bu bağlamda Irak halkının tüm kesimlerini kucaklayan kapsayıcı uygulamaların Irak’ın siyasi birliği ile toprak bütünlüğünün korunmasına ve sürdürülebilir istikrarın sağlanmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Irak Bakanlar Kurulunun henüz onaylanmamış üyelerinin de bu anlayışla tespit edilmesini ümit ediyoruz. Türkiye, Irak’ın huzur, güvenlik ve istikrarı ile yeniden imarı konularında yeni Irak Hükümeti ile çalışmaya hazırdır." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler