Suudi Krallığı Dışişleri Bakanı Adil el Cübeyir, "Kaşıkçı cinayetinde şüpheliler Suudi Arabistan'da yargılanacak." dedi.

Suudi Krallığı Dışişleri Bakanı Adil el Cübeyir, ülkesinin kolluk güçlerinin Türkiye'de, Türkiyeli meslektaşları ile birlikte çalıştıklarını ifade ettiği konuşmasında, "Kaşıkçı cinayetinde şüpheliler Suudi Arabistan'da yargılanacak." dedi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr, Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cübeyir, Suudi kolluk kuvvetlerinin Türkiyeli meslektaşları ile Türkiye'de birlikte olayı araştırdıklarını ifade etti. Cübeyir ayrıca, "Kaşıkçı cinayetinde şüpheliler Suudi Arabistan'da yargılanacak. Kaşıkçı cinayeti histerik bir hal aldı. Soruşturmalar zaman alır, gerçekler soruşturma devam ettikçe ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Türkiye 18 şüphelinin iadesini istedi

Kaşıkçı cinayeti soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheli 18 kişi için talepname hazırlayarak Adalet Bakanlığı'na göndermişti. Adalet Bakanlığı 18 şüphelinin iadesini içeren talepnameyi Dışişleri Bakanlığı'na iletmişti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Beklentimiz bu adı geçen isimlerin Türkiye yargısına teslim edilmesidir." demişti. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler