​Gaziantep’te bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Gaziantep Kitap Günleri ve Fuarı"nı 129 bin kişi ziyaret etti.

Gaziantep'te bu yıl 3'üncüsü düzenlenen ve açıldığı günden beri yoğun bir ilgi gören "Gaziantep Kitap Günleri ve Fuarı” sona erdi. İlk günden itibaren büyük bir ilgi gören kitap fuarına, 8 gün boyunca 129 bin kişi ziyaret etti.

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gaziantep Turizm ve Kültür İl Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen kitap fuarı, kitapseverlerin yoğun ilgisiyle tamamlandı. Fuar, açık kaldığı 8 gün boyunca 129 bin kitapseveri ağırladı.

Gaziantepli okurları kitapla buluşturan ve birbirinden farklı etkinliklerin de yer aldığı kitap günlerinde, kitapseverler ile 100 yayınevi, onlarca şair, yazar ve sektör temsilcisi ile bir araya geldi.

Fuarda 2 bin 272 çocuk yazarlarla buluşma, masal okuma ve kitap ayracı hazırlama gibi etkinliklerden yararlandı.

Fuarda İlkay Marangoz, Gönül Simpson, Gülşen Gazel "Benim Güzel Kitaplarım" temasıyla söyleşiler düzenledi.

Gaziantep üzerine yayınları bulunan yazar ve şairler Abdülhadi Bay ve Memik Filiker de "Gaziantep Yazarları ve Şairleri" standında okuyucularla buluştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler