Bakan Dönmez: Bize yazı gelmedi duyumlarımız var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İran'a yönelik yaptırımlarda Türkiye'ye muafiyet tanındığı haberleri üzerine, "Bize yazı gelmedi, duyumlarımız var." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının 2019 Yılı Bütçesinin görüşmelerine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Dönmez, 4 Kasım'da devreye girecek İran'a yönelik yaptırımlarda aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 8 ülkeye muafiyet tanındığı haberleri üzerine "Bize yazı gelmedi, duyumlarımız var." diye konuştu.

ABD'nin İran'a yönelik ekonomik ve askeri yaptırımlarının ikinci bölümü 4 Kasım tarihinde yürürlüğe girecek. ABD, İran yaptırımları kapsamında Tahran yönetimine 12 şart sunmuş, bu şartlar yerine getirilmediği sürece yaptırımların belirlenen zamanda devreye gireceğini belirtmişti.

Öte yandan bazı ülkelere İran'a yaptırım uygulama muafiyeti verilebileceği iddia ediliyordu. Türkiye'nin de muafiyet kapsamına alınacak ülkelerden biri olduğu belirtilmişti. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler