Kardeşlik için pedal çevirdiler

Mardin'de “Kardeşliğe Pedal Çevir" sloganıyla bisiklet turu düzenlendi.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde “Tarihi Kentte Kardeşlik Buluşması” adı verilen etkinlikte “Kardeşliğe Pedal Çevir” sloganıyla bisiklet turu düzenlendi.

20’si Mardin’de yaşan Suriyeli vatandaş olmak üzere 20 kadın, 40 erkek toplam 60 kişilik bisikletçi grubu Sakıp Sabancı Müzesi’nden Kasımiye Medresesi’ne uzanan parkurda pedal çevirdi.

60 bisikletseverin tarihi sokaklarda aynı anda bisiklet sürmesi görsel bir şölene sahne oldu. Birçok vatandaş bu ana şahitlik ederek sosyal medyada paylaştı.

Parkurun tamamlandığı nokta olan Kasımiye Medresesi’nde bisikletçilere ve vatandaşlara Artuklu Belediyesi tarafından yemek ikramında bulunuldu. Çeşitli etkinliklerle eğlenen vatandaşlar oldukça keyifli vakit geçirdiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, “Bugün Artuklu’da kardeşliğe pedal çevirdik. Böylesi etkinlikler yalnızca keyifli vakit geçirmemize değil birlikte birçok güzellikleri paylaşmamıza, ilçemizde büyük ve güzel bir aile olduğumuzu, kardeş olduğumuzu hatırlamamıza vesile oluyor. Bundan mutluluk duyuyoruz. Etkinliklerimiz devam edecek.” dedi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler