'Siyer-i Nebi' bilgi yarışması düzenlenecek

AGD Batman Şubesi tarafından lise öğrencilerine yönelik 'Siyer-i Nebi' yarışması düzenlenecek.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkezi'nin Türkiye geneli lise öğrencilerine yönelik düzenleyeceği "Liseli Gençler Efendimizin İzinde" konulu 'Siyer-i Nebi' yarışması Batman'da 15 Aralık tarihinde yapılacak.

AGD Batman Şubesi, yapılacak olan yarışma ile ilgili dernek binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Siyer-i Nebi bilgi yarışmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan AGD Batman Şube Başkanı Lokman Özkan, 15 Aralık tarihinde yapılacak sınav öncesi sınava girmek isteyenlerin 18 Kasım tarihine kadar kayıt yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Siyer-i Nebi sınavının bu senede Türkiye'nin her yerinde aynı gün ve saatte gerçekleştirileceğini belirten Özkan, "Peygamberimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır. Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz örnek alacağımız modeli yaratmış, eğitimini vermiş 'And olsun ki Allah'a ve ahirete kavuşmayı uman Allah'ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah'ın resulü en güzel örnektir.'(Ahzab 21) ayetiyle kulların dünya hayatında rehberini bildirmiştir." dedi.

Sınavda dereceye girenlere ödül verileceğini aktaran Özkan, "Efendimizin izinde bir gençlik olarak onun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Liseli gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için, O'nun yanında mücadele eden genç sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah'a ibadet eden temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Sınava katılacak tüm genç kardeşlerimize başarılar diliyor, Rabbimizden muvaffakiyetler dileriz." diye konuştu. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler