https://ilkha.com/files/news/thumb/Bakan Kurum,

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis'e giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Sokak Sağlıklaştırması Projesi" kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Muş'tan karayoluyla Bitlis'e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bitlis'te gerçekleştirdiği bazı temasların ardında, kent merkezinde yapımı devam eden "Sokak Sağlıklaştırması Projesi"ni yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Kurum, Bitlis Valisi Oktay Çağatay ile birlikte önce tarihi sinema yokuşunda yapılan giydirme ve ışıklandırma çalışmalarını inceledi. Buradan yaya olarak çarşı merkezine inen Kurum, "Sokak Sağlıklaştırması Projesi" kapsamında Kazım Dirik Caddesi, Kale altı, Ulu Cami Meydanı, Ayakkabılar çarşısını gezerek, hem yapılan çalışmaları yerinde inceledi, hem de esnaf ziyaretinde bulunarak, esnafın sorun ve talepleri dinledi.

Kent merkezinde bulunan 120 yıllık eski belediye binasında incelemelerde bulunan Kurum, daha sonra AK Parti İl Binasına geçerek, basına kapalı divan toplantısına katıldı. Kentteki temasların ardında Kurum, Batman iline geçmek üzere kentten ayrıldı. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler