Gazze'de ateşkes

​Mısır'ın arabulucuğuyla Filistin'deki direniş grupları ile siyonist düşman arasında ateşkes konusunda bir anlaşma sağlandığı belirtildi.

Direniş Grupları Ortak Odası, akşam saatlerinde direniş ile siyonist düşman arasında Mısır'ın aracılığıyla ateşkes konusunda bir anlaşma sağlandığını açıkladı.

Direniş Ortak Odası'nın konuyla ilgili açıklamasında; "Mısır'ın gayretleri direnişle siyonist düşman arasında ateşkesin uygulamaya konulması konusunda sonuç elde etmiştir." denildi.

Açıklamada siyonist düşmanın ateşkese bağlı kalması durumunda direnişin de ateşkese uyacağı ifade edildi.

Açıklamada siyonist düşmanın saldırgan tutumu karşısında Filistin'deki bütün direniş gruplarının ortak hareket ederek kahramanca bir savunma gerçekleştirdiği, işgalci düşmanın planladığını gerçekleştiremediği vurgulandı.

Bu açıklamadan kısa bir süre önce de Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye işgalcinin saldırgan tutumunu değiştirmesi durumunda ateşkes konusunda bir uzlaşma sağlanmasının mümkün olduğunu dile getirmişti.

Heniyye akşam saatlerinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: "Direniş halkını ve kendini israilin düşmanca tutumu karşısında savunmuştur. Filistin halkı da her zaman olduğu gibi direnişi sabırla ve övünçle kucaklamıştır. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler