AÖF'de derece yapan Diyarbakırlı öğrencilere, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı tarafından başarı belgesi verildi.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi 60'ıncı yıl etkinlikleri kapsamında "Diyarbakır İl Başarı Belgesi Takdim Töreni" gerçekleştirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi'nin konferans salonunda düzenlenen törende, üniversitenin tanıtımıyla ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, gördüğü kalabalık karşısında heyecanlandığını söyledi.

Çomaklı, "Aslında akademisyen olarak kalabalık önünde heyecanlanmıyoruz ama ailenin büyüklüğü bizi heyecanlandırıyor, mutlu ediyor, biraz da sorumluluk altına itiyor. Tabi, bundan şikâyetçi değiliz. Atanmadan yaklaşık 10 gün önce açıköğretim sistemine kayıt yaptırmıştım. Atanacağımı bilmiyordum. Rektör olarak atanınca etik olarak kaydı tamamlamadım fakat içimde kaldı. 'Öğrenci olacağımıza öğrencilerimize nasıl hizmet ederiz?' diye düşünmeye başlayınca sizlere hizmet etmenin öğrencilikten daha güzel olduğunu gördüm. Çünkü sistemin içerisine girdiğiniz zaman binlerce eğitim materyali ve onlarca, yüzlerce hocanın yıllarca hazırlamış olduğu bilgi birikimi var." dedi.

"Bu şehre karşı manevi bağım var"

Diyarbakır'la manevi bağı olduğu için etkinliklere ilk olarak buradan başladıklarını anlatan Çomaklı, "Görüyorum ki salonda doktorlar, avukatlar ve diğer öğrencilerimiz var. Bu bizi iyice sorumluluk altına itiyor. Etkinliklere Diyarbakır'da başlamamızın sebebi, benim bu şehre karşı manevi, duygusal bağım var. Bu şehrin de tarihi ve toplumsal yapısı itibariyle Türkiye'de önemli bir yeri var. Buraya gelmeden önce sayın valimizi ziyaret ettik. 'Diyarbakır'da başlamanızın önemini biliyorum.' dedi. 'İnşallah bunları yansıtabiliriz.' dedim çünkü Diyarbakır kadim, Türkiye'de ruhu olan bir şehir. Diyarbakır'daki öğrenciler, Türkiye'ye yön veren niteliğe sahip." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Çomaklı tarafından, Açıköğretim Fakültesini (AÖF) dereceyle bitiren öğrencilere başarı belgeleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Törene; Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Yücel Güney, Dicle Açıköğretim Büro Yöneticisi Davut Turhan, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile öğrenciler katıldı. (Hamza Adiyaman, Muhammed Said Aksoy - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler