Zift yüklü tanker Van Gölü'ne boşaldı

Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrilen tankerdeki zift Van Gölü'ne boşaldı.

Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybeden tanker Van Gölü'ne yakın bir yerde devrildi. Kazada sürücü yaralanırken tankerdeki zift ise Van Gölüne aktı.  

Edinilen bilgilere göre, gece geç saatlerde Batman’dan Van istikametine gelen ve sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 72 AJ 262 plakalı zift yüklü tanker, Edremit ilçesi çimento fabrikası civarında sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.

Kazada yaralanan sürücü yaralanırken, kaza yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Devrilen tankerden dökülen zifti Van Gölü’ne doğru akmaya başladığını gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’ne bağlı 10 kişilik ekip süratlen olaya müdahale ederek ziftin göle dağılmasını önledi.

Ekiplerin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sayesinde göl çevresinde büyük bir facianın eşliğinden dönülmüş oldu.

Olayla ilgili konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Selçuk Doğru, ihbarı yapan vatandaşlara duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti.

Doğru, "Gece geç saatlerde Batmandan ilimize zift taşıyan tanker maalesef Van Gölü sahiline yakın bir noktada trafik kazası geçirmiş. Vatandaşlarımız tarafından, devrilen tankerden dökülen ziftin göle doğru aktığı ihbarı ile olay yerine 10 kişilik Sahil temizlik ekibimizi sevk ettik. Ekiplerimiz süratlen harekete geçerek ziftin göle dağılmasının önüne geçti. Birçok özelliğiyle ülkemiz için önemli yere sahip olan Van Gölümüz, her birimizin sorumlulukları arasındadır. Bu sebeple, sahil temizlik ekiplerimizin göl temizliği ile ilgili çalışmalarının devam edeceğini ifade etmek istiyor, duyarlı vatandaşımıza teşekkür ediyorum." dedi. (İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler