Muş'ta PKK'ye ait sığınak bulundu

​Muş'un Varto ilçe kırsalında iki farklı noktada tespit edilen sığınak depoda uzun namlulu silahlar, mühimmat ve çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Muş Valiliği, Varto ilçesi Teknedüzü köyü kırsalında iki farklı noktada tespit edilen sığınak depoda uzun namlulu silahlar, mühimmat ve çeşitli malzemeler ele geçirildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, PKK'ye yönelik Muş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda, Varto ilçesi Teknedüzü köyü kırsalında faaliyet gösteren örgüt mensuplarının kullandığı değerlendirilen iki farklı noktada sığınak depo olduğu tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, polis ve jandarmayla birlikte arazide yapılan arama-tarama faaliyetlerinde tespit edilen birinci noktada 2 adet Ak-47 (kaleşnikof) marka uzun namlulu tüfek, ir adet Ak-47 (kaleşnikof) marka uzun namlulu tüfeğe ait şarjör, 27 adet fişek; tespit edilen ikinci noktada ise bir adet büyük telsiz ve aparatı, bir adet dizüstü bilgisayar ve şarj cihazı, 10 ses kayıt cihazı, 4 radyo, 3 kompakt anten, bir takım leşker kıyafeti, 20 kalem pil ile çeşitli dokümanlar ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada, tespit edilen sığınak ve çevresinin imha edilerek kullanılamaz hale getirildiği kaydedildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler