CHP, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı partiden ihraç etti.

Türkçe ezan okunması ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret içerikli açıklamaları nedeniyle 2 kez "kesin ihraç" talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, hakkında karar verildi.

CHP Disiplin Kurulu, Yılmaz'ın partiden ihracına karar verdi.

Disiplin kuruluna sevk edilen Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un ise mazereti kabul edilerek, sözlü savunmasını 13 Aralık'ta yapmasına karar verildi.

Öztürk Yılmaz'dan açıklama

Yılmaz, "Milletvekilini millet seçer. Parti disiplini diye bir milletvekiline böyle zincir vurulması milletin vicdanını kanatmıştır. Disiplin kurulunun aldığı karar bir talimatın icrası yönündedir. Merak etmeyin arkadaşlar bu yargıdan dönecektir. Bu vahim hatalarla siyasi bir süreç başlatılmıştır aleyhime ve inşallah bu yargıdan dönecektir. Hiçbir yere gitmiyoruz bağımsız olarak devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler