İmam hatip lisesi öğrencileri Mevlid-i Nebi etkinliği düzenledi

​Diyarbakır'da düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliğinde, Hazreti Muhammed'in bütün çabasının Allah'a iyi bir kul olmak olduğu vurgulandı.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, imam hatip lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliğinde, Hazreti Muhammed'in bütün çabasının Allah'a iyi bir kul olmak olduğuna dikkat çekildi.

Çınar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından, konferans salonunda düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliği büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Mevlid etkinliği, Ekrem Uçucu’nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından okunan mevlide, salonu dolduran kalabalık da salâvatlarla eşlik etti. Yer yer duygusal anların da yaşandığı mevlidden sonra Çınar Anadolu İmam Hatip Lisesi İlahi Grubu, Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) için bestelenen ilahi ve ezgileri seslendirdi.

Etkinlik ilçe vaizi Yusuf Durmaz'ın konuşması ile devam etti. Durmaz, Hazreti Muhammed'in örnek kişiliği ve şahsiyeti hakkında ile Hazreti Musab Bin Umeyr’in hayatından gençlere yönelik örnekler verdi.

Etkinlik Özlem Ajans sanatçısı Bilal Güler’in seslendirdiği ilahilerin ardından Mehmet Toprak’ın yaptığı dua ile sona erdi. (Vedat Aydın - İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler