Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Kur’an Kursu öğrencileri tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliğinde, "Gençlik enerjisinin Rabbimizin rızasına uygun harcanması" gerektiğine dikkat çekildi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Kızıltepe Belediyesine bağlı Hanımeli Kadın Merkezi Kur’an Kursu öğrencileri tarafından Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Hanım eli Kadın Merkezinde düzenlenen etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından günün anlam ve önemi hakkında Kur’an Kursu öğreticilerinden Birsen Özdemir, bir konuşma yaptı.

Peygamber Efendimizin (salallahu aleyhi vesellem)  gençlere verdiği ehemmiyete dikkat çeken Özdemir, “Gençleri anlama ve onları geleceğe hazırlama konusunda Peygamber Efendimiz (salallahu aleyhi vesellem) bizlere eşsiz bir örnektir. O gençlere daima güvenmiş, fikirlerini dinlemiş, hatalarını incitmeden düzeltmiştir. Hazreti Ali’yi kendi yatağında bırakıp, Esma’nın taşıdığı azıkla yola düştüğünde Mus’ab’ı Medine’ye öğretmen, Muaz’ı Yemen’e kadı olarak gönderdiğinde, Usame’yi orduya komutan tayin ettiğinde hepsi birer gençti. Gençlik enerjisini Rabbinin rızasına uygun harcamalı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’i (salallahu aleyhi vesellem) rehber ve model almalıdır.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından sahne alan Kur’an Kursu öğrencileri, Mevlid-i Şerif okuyarak, ilahiler seslendirdiler.

Okunan Mevlid-i Şerif ve seslendirilen ilahilerinden ardından sahneye çıkan öğrencilerden Hatice Aydın, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (salallahu aleyhi vesellem) üzerine yazılan 40 yaşındasın şiirini okudu.

Program Birsen Özdemir'in yaptığı duanın ardından sona erdi. (Mehmet Aslan - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler