AK Parti Sözcüsü Çelik yerel seçimde MHP'yle iş birliği sinyalini verdi

​AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli görüşmesine ilişkin, "Önemli ve verimli bir görüşme yapıldı. Yerel seçimdeki iş birliğiyle ilgili son derece olumlu noktadayız." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmesi sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Çelik,  şunları söyledi: "Önemli verimli bir görüşme yapıldı. Çalışmalar neticesinde yerel seçimlere dönük ittifak ile ilgili çerçeve ortaya çıkacak. Çalışmaların genel başkanlara sunulması ile iki lider tekrar bir araya gelecek. Detayları paylaşacak durumda değilim belli bir çerçeve var. Belli bir model var. Genel Başkan yardımcılarına talimat verildi. Kendi aralarında konuşacaklar. Daha sonra çalışmalar liderlere sunulduğunda bu çerçeveyi sizinle paylaşacağız. Çok olumlu bir aşamadayız. Daha olumlu bir noktaya gideceğimizi ifade edebilirim. Bugün yeni bir durumdayız. Cumhur ittifakının yerel seçimle ilgili olarak işbirliği arayışı ile ilgili son derece olumlu, memnuniyet verici bir noktadayız."

Cumartesi günü bir tanıtım toplantısı yapacaklarının ve Ankara, İstanbul, İzmir'deki adaylarını açıklayacaklarını duyuran Çelik, "Bugün bir araya gelme, ortaya çıkan iradeye yerel seçimdeki ittifaka dönüş olarak konuşulan yerlerle alakalı bir şey değil onun dışındaki çerçeve ile ilgili bir tanıtım yapılacak. Diğer yerlerle ilgili detaylar genel başkanlarımıza sunulacak liderlerin tekrar bir araya gelmesi ile çerçeve kesinleşecek." diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler