İmam hatip lisesi öğrencilerinden Mevlid etkinliği

​Bitlis Said-i Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından, Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vesselem) dünyaya teşriflerinin yıldönümü münasebetiyle, Müslümanların büyük coşkuyla düzenlendikleri Mevlid etkinlikleri devam ediyor. Bitlis Said-i Nursi İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliğinde, Hazreti Muhammed'in gençlere verdiği öneme dikkat çekildi.

Okulun mescidinde düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliği büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Abdülsamet Dikmen’in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Ender Arslan’ın seslendirdiği ilahilerle devam etti. Mevlid-i Şerifin okunmasının ardında günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan İl Müftü Yardımcısı Ramazan Çiftçi, Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vesselem) gençlere verdiği öneme dikkat çekere, gençlere tavsiyelerde bulundu.

Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhi vesselem) hayatından kesitler sunarak, konuşmasını sürdüren Çiftçi, “Yağmur torak için neyse Peygamberde kalpler için odur. Bazı toprak var gevşektir, güzeldir, yağan yağmuru kendine çeker, o topraktan bağ ve bahçe meydana gelir. Bir kısım toprak da vardır ki yağmur yağar taş gibidir, sel alıp götürür. Onun için Peygamberin getirmiş olduğu şeriat karşısında bir kısım kalpler, sizin gibi genç yaşta iman etmiş, kalbine Allah’ın varlık ve birliğini nakşetmiştir. Bir kısım kalplerde vardır ki taş gibidir, kabullenmemiş.  Ama bu iki gurupta bu şekil çekip gitmişler. Allah, bizleri o kalpleri yumuşak olan kullarından eylesin.” dedi.

Dünyanın her yerine İslam’ı götüren sahabelerin genç olduğuna dikkat çeken Çiftçi, Peygamberin hayatını iyi anlamak, yaşayıp, yaşatmak için gençlerin üzerine büyük vazifelerin düştüğünü, bunu yapmakla dünya ve ahret saadetine kavuşulacağını ifade etti.(Şükrü Tontaş-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler