Suriye sınırında özel güvenlik bölgesi uygulaması uzatıldı

Gaziantep Valiliği tarafından Suriye sınır hattındaki özel güvenlik bölgesi uygulamasının 15 gün daha uzatıldığı duyuruldu.

Gaziantep Valiliği, Suriye sınır hattında ilan edilen özel güvenlik bölgesi uygulamasının 15 gün daha uzatıldığını açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, Suriye sınırındaki Karkamış ilçesinin bazı alanlarında 15 gün boyunca özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.

Söz konusu uygulamanın 7 Aralık’a kadar süreceği belirtilen açıklamada, “Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek, ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini olası tehdit ve tehlikelerden bertaraf etmek üzere 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince hududun geri bölgesinde, 23 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.00'de başlayıp, 7 Aralık 2018 Cuma günü saat 17.00'de bitecek şekilde 15 gün süre ile valiliğimizce özel güvenlik bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir.” denildi.

15 gün sürecek uygulama kapsamında özel güvenlik bölgesi ilan edilen yerlerde her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli olan güvenlik tedbirlerinin alınmasının İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılacağı kaydedildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler