Bakan Gül ve Albayrak sanayicilerle bir araya geldi

​Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Gaziantep’te sanayici ve işadamları ile bir araya geldi.

Gaziantep’teki temaslarını sürdüren Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kentteki sanayici ve işadamları ile "Adım Adım Ekonomi Gaziantep" programında bir araya geldi.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde (GAİB) yapılan ve moderatörlüğünü Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adnan Ünverdi’nin yaptığı programda sanayici ve işadamları Bakan Albayrak’a taleplerini iletti.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, toplantının açılış konuşmasında, Gaziantep’in Türkiye katma değer katan bir kent olduğunu söyledi.

Kileci, “Türkiye’nin ihracat performansına bölge olarak önemli katkıda bulunuyoruz. Geçtiğimiz 365 günde kent olarak 7 milyar dolar ihracat yaptık. Güneydoğu Anadolu Bölgesi olarak ise 365 günde toplam 8,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bu başarıyı içinde bulunduğumuz şartlara rağmen başardık. Bütün sanayicilerimizi, ihracatçılarımızı yürekten kutluyorum.” dedi.

Bakan Albayrak ve Gül’e sanayicilerin sorunlarının çözümü konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür eden Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi de yaşanan sorunların devlet-millet birlikteliği içerisinde aşılacağını kaydetti.

Ünverdi, “Türkiye’nin üç yıllık ekonomi yol haritasının yer aldığı program kapsamında; dengelenme, disiplin, değişim ana temasında hedeflerin tutturulmasında bizler de üzerimize düşeni yapacağımızı buradan bir kez daha ifade ediyoruz. Üretimde millileşme ve cari açığı doğrudan etkileyen sektör kalemlerinin öne çıkarılması ve katma değeri yüksek sektörlerde yatırımın öncelik kazanmasını sanayimiz açısından umut verici buluyoruz. Enflasyonla Topyekün Mücadele programına da üyelerimizle birlikte tam destek veriyoruz.” diye konuştu.

Program, Ünverdi’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve iş dünyasının sorularını Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelttiği panelin ardından sona erdi.

Toplantıya, Bakanların yanı sıra, Vali Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Gaziantep Sanayi Odası Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hilmi Teymur, Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Başkanı Mehmet Akıncı ile çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler