Gaziantep Valisi Davut Gül, öğretmenliğin gelecek nesilleri yetiştirmek adına çok önemli bir meslek olduğunu söyledi.

Gaziantep’te, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi. Programa katılan Gaziantep Valisi Davut Gül, öğretmenlere yeteri kadar kıymet verilmediğini, Türkiye'de hakkı teslim edilmeyen meslek mensuplarından birisinin de öğretmenler olduğunu belirtti.

Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen kutlama programında konuşan Vali Davut Gül, toplumların gelişmesi ve medeniyetin yerleşmesinde ilk basamağın eğitim olduğunu vurguladı.

Türkiye'de hakkı teslim edilmeyen meslek mensuplarından birisinin öğretmenler olduğunu belirten Gül, “Bunu maddi anlamda söylemiyorum manevi anlamda söylüyorum. Kimle konuşursanız konuşun genel itibariyle eğitim hakkında fikri olduğunu görüyoruz ve bu fikirlerde de öğretmenlerin işini iyi yapmadığı yönünde bir kanaat var. Bu doğru değil. Doğru olmadığını şuradan anlıyoruz; Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye'nin geldiği noktaya baktığımızda birçok Avrupa ülkesinin özellikle son 15 yılda geçtiğini görüyoruz. Türkiye'nin doğal bir kaynağı var mı, yok. Yani biz petrol bulmadık. Buna benzer bir zenginliğimiz yok. Her hangi bir ülkeyi sömürmedik. Diğer ülkeleri geçerek de bir yere geldiysek beşeri sermayemizle geldik. Eğitimsiz beşeri sermaye hiçbir şey ifade etmez. Eğer bizim insanlarımız bir şey ürettiyse eğitim sayesinde üretilmiştir ve öğretmenlerimiz sayesinde öğretilmiştir. Bu yeterli olmayabilir, daha iyisi her zaman olabilir. Ama sizin yaptığınız iş kıymetli bir iş ve sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler bu şehre, bu ülkeye değer katıyorlar. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.

"Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de tekli eğitime geçeceğiz"

Gaziantep'te görev yapacağı süre içerisinde eğitimin kendisi birinci öncelik olacağının altını çizen Gül, eğitimde 100 gün hedefinin belirlendiğini ve Gaziantep’te ciddi eğitim yatırımlarının olduğunu ifade etti.

En önemli hedeflerinden birisinin de şehirde tekli eğitime geçmek olduğunu yineleyen Vali Gül; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de tekli eğitime geçeceğiz. Kendimize 100 gün hedefi koyduk. Bu süre içerisinde okullarımızın daha güvenilir olabilmesi için bütün okullarımızı da kamera sistemlerini kurup polis merkezlerine entegre edeceğiz. Böylelikle internetten sisteme girdiğimizde herhangi bir okulun bahçesinde birinin olup olmadığını ve okul giriş-çıkışlarında olmaması gereken kişilerin olup olmadığını görmüş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Gül, idareciler, öğretmenler ve velilerle birlikte eğitim politikalarının en iyi uygulandığı şehir olabilmek hedefi ile çalışmalara devam edileceğini belirterek, bütün öğretmenlerin bu özel günlerini kutladığını, eğitim yolunda hayatlarını kaybeden tüm öğretmenlere Allah'tan rahmet dilediğini, emekliye ayrılmış bulunan tüm öğretmenlere de sağlık ve huzur temenni ettiğini belirtti.

Aday öğretmenlerin yemin töreni ile devam eden programda, mesleğinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi ve spor müsabakalarında dereceye giren öğretmenlere de ödülleri verildi.

Programa, Gaziantep Valisi Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, ilçe milli eğitim müdürleri, kamu ve kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler