Trump göçmenleri yine tehdit etti

ABD'nin güney sınırına ulaşan göçmenleri yine tehdit eden Trump, politikalarının "yakala ve tutukla" şeklinde olacağını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump, Orta Amerika'dan yola çıkarak ABD'nin güney sınırına ulaşan göçmenlere ilişkin tehdidini yineledi.

Daha önce de göçmen konvoyuna yönelik "ordumuz sizi bekliyor olacak" şeklinde tehditte bulunan Trump, onay verdiklerinin dışında hiçbir göçmenin sınırı geçmesine izin vermeyeceklerini belirterek politikalarının "yakala ve tutukla" şeklinde olacağını belirtti.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Trump, Orta Amerika'dan ABD'ye ulaşmak için yola çıkan binlerce göçmenden hiçbirinin, mahkeme onayı olmadan ülkelerine alınmayacağını kaydetti.

Sadece yasal olarak gelenlere izin verileceğini dile getiren Trump, bunun haricindeki göçmenlere yönelik politikalarının "yakala ve tutukla" şeklinde olacağını ifade etti.

Trump, Göçmenlerin hepsinin Meksik'da kalacağını, herhangi bir nedenden ötürü gerekli görüldüğü takdirde güney sınırının tamamen kapatacaklarını belirtti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler