Diyarbakır Valiliği, PKK'ye yönelik operasyonların başlatılacağını duyurdu.

Diyarbakır Valiliği, PKK'ye yönelik operasyonların başlatılacağını belirterek, 11 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Lice ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey PKK yöneticilerinin de bulunduğu belirtilen PKK mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede PKK mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanları ile uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceği bildirildi.

Söz konusu operasyonların yapılacağı bölgede sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ifade edilen açıklamada, "Bayırlı, Baharlar, Yaprakköy, Yünlüce köyleri ile Konuklu, Yeşilburç, Mehmedil, Sağlık, Gönen, Hamzabey, ve Kumumirza mezralarında 26 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 06.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır." denildi. (Muhammed Said Aksoy – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler