Yargıtay'ın, HÜDA PAR yetkilileri hakkında verdiği cezayı değerlendiren, Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Osman Gerem, FETÖ’nün yargı etkisinin Türkiye’de hâlen devam ettiğini söyledi.

Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, FETÖ tarafından kurulan kumpas davasında HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcılarından Sait Şahin, M. Bahattin Temel, HÜDA PAR'ın 26'ncı Dönem İstanbul milletvekili adaylarından Fikret Gültekin'in cezalarını onaylayarak skandal bir karara imza attı.

Yargıtay'ın, FETÖ tarafından kurulan kumpas davasında, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcılarından Sait Şahin, M. Bahattin Temel ve Gazeteci Fikret Gültekin hakkında verilen 6 yıl 3 aylık cezaya STK’lardan tepkiler gelmeye devam ediyor.

Yargıtay’ın verdiği kararı değerlendiren Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Osman Gerem, Türkiye’de FETÖ yargısının mağdur ettiği birçok insanın olduğunu ifade ederek, devlet yöneticilerinden bu gibi olaylara çözüm getirmesi temennisinde bulundu.

Başta 28 Şubat mağdurları olmak üzere Türkiye’de birçok insanın FETÖ yargısı tarafından mağdur edildiğini söyleyen Gerem, her insanın hür iradeyle Türkiye’de fikirlerini beyan etmesinden yana olduklarını ifade etti.

Gerem, "Özellikle daha öncede defalarca bu ülkede FETÖ yargısının mağdur ettiği birçok insan var demiştim. Başta 28 Şubat mağdurları ve son olarak geçtiğimiz günlerde HÜDA PAR yöneticilerinden 3 tane kardeşimizin cezalarının onanması oldu. Biz bu ülkede herkesin hür iradesiyle fikirlerini beyan etmesinden yanayız. Yeter ki düşüncelerimiz ve fikirlerimiz, bir başka insanın hakkını tecavüz etmesin. Biz kardeşlik ve barış içerisinde yaşamak zorundayız. Hepimizin, birbirimizin fikirlerinden ve düşüncelerinden korkmaması gerekiyor. Biz eğer ki görüşürsek ve tanışırsak inanın ki çok şeyi çözeriz. Bizim aramızda öyle çözülmeyecek dağlar kadar büyük sorunlarımız yoktur. Ülke olarak biz kardeşliğe, barışa ihtiyacımız var." dedi.

"FETÖ yargısının etkisi Türkiye’de halen devam ediyor"

Haksız yere yıllarca mağdur edilen insanların biran önce haklarının iade edilmesi gerektiğini ifade eden Gerem, "Bunun içinde özellikle haksız yere, sadece fikri nedenlerinden dolayı mağdur edilen bütün insanların bir an önce serbest bırakılması ve bunların haklarının iade edilmesini talep ediyoruz. FETÖ yargısının etkisi Türkiye’de halen devam ediyor. 28 Şubatçılarının tamamı FETÖ yargısı tarafından cezalandırıldı. Bunun yanında Sivas olayları neredeyse 30 yıldır suçu tespit edilmediği halde halen cezaevindedir. Buna benzer birçok yargı garabeti diyebileceğimiz olaylar yaşanıyor. HÜDA PAR yöneticilerine verilen karar da buna benziyor. Biz artık bu ülkede adalet yerini buldu diyebileceğimiz uygulamaları bekliyoruz." şeklinde konuştu. (Hüseyin Sayhar, Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler