Yargıtay'ın HÜDA PAR'a yönelik skandal kararını kınayan MAZLUMDER Adıyaman Şubesi, verilen bu kararın FETÖ'nün varlığını devam ettirdiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Sürecin tamamında FETÖ mensuplarının bulunduğu kumpas davasında HÜDA PAR genel başkan yardımcıları Sait Şahin, M. Bahattin Temel ve Gazeteci Fikret Gültekin'e verilen cezalar, Yargıtay tarafından onanarak adeta bir skandala imza atıldı.

Skandal karara tepkiler gelmeye devam ederken bir kınama da MAZLUMDER Adıyaman Şubesi tarafından geldi.

Basın açıklamasını okuyan MAZLUMDER yönetim kurulu üyesi Ahmet Ayhan, Yargıtay'ın verdiği karara tepki göstererek, "Henüz 28 Şubat ile ilgili açıklamalarımız devam ederken Yargıtay 16'ıncı dairesinin HÜDA PAR yetkilileri hakkında vermiş olduğu kararı burada kınamak istiyoruz. Yargıtay 16'ıncı ceza dairesinin HÜDA PAR genel başkanları M. Bahattin Temel, Sait Şahin gazeteci Fikret Gültekin hakkında verdiği bu onama kararını kınıyoruz." dedi.

Açıklamanın devamında mazlumların yanında olduklarını ifade eden Ayhan, şunları söyledi: "MAZLUMDER olarak her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olduğumuzu deklare ediyoruz. Bu durumlara karşı olduğumuzu söylüyoruz. Hükümetin derhal bu olaya el atıp bu kararların üzerine gitmesi gerekiyor. Çünkü hala emniyet müdüründen polisine, savcısından hakimine kadar FETÖ'cülerin iş başında olduğunu, bu kararlarda etkili olduğunu görüyoruz. Bu kararı telin ediyor, lanetliyor ve kınıyoruz. MAZLUMDER olarak sürekli zalimin karşısında mazlumun yanında olduğumuzu tekrar ilan ediyoruz." (Cemil Özdaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler