Yusufî mahkûm kayınbabasının taziyesine katıldı

İslami kimliğinden ötürü 17 yıldır cezaevinde tutulan Yusufî mahkûm İbrahim Gürceğiz, vefat eden kayınbabası Şeyhmus Özer'in taziyesine katıldı.

28 Şubat ve FETÖ yargısı tarafından komplo ve mesnetsiz suçlamalarla hapse mahkûm edilen ve 17 yıldır cezaevinde bulunan Yusufî İbrahim Gürceğiz, geçtiğimiz günlerde Batman’da vefat eden kayınbabası Şeyhmus Özer'in (85) taziyesine katıldı.

Yusufi mahkûm İbrahim Gürceğiz, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevinden geniş güvenlik önlemleri altında bugün saat 11.00 sıralarında Batman merkez Kültür Mahallesinde bulunan BATSO Taziye Evi'nde bulunan kayınbabasının taziyesine getirildi.

Taziye evinde yakın akrabaları, dava arkadaşları ve sevenleri tarafından karşılanan Yusufi mahkûm, akşam saatlerinde tekrar cezaevine götürülecek.

Yusufi mahkûmlar Mehmet Garip Özer'in babası ve aynı zamanda İbrahim Gürceğiz ile Mehmet Ali Çelik'in de kayınbabası olan Şeyhmus Özer, geçtiğimiz pazartesi günü hayatını kaybetmiş İkiztepe (Gırbereşk) köy mezarlığına defnedilmişti.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler