Ankara Valiliğinden

Ankara Valiliği, kentin merkezi yerlerinde "terör eylemi gerçekleşeceği" yönündeki paylaşımlara ilişkin yaptığı açıklamada konu içeriğini teyit edecek bir bilginin güvenlik birimlerine ulaşmadığını belirtti.

Ankara Valiliği, kentin merkezi yerlerinde "terör eylemi gerçekleşeceği" yönündeki paylaşımlara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, çeşitli iletişim ve sosyal medya mecralarında toplumda korku, panik ve infial yaratmak amacıyla “ilimiz merkezi yerlerinde terör eylemi gerçekleşeceği” yönünde paylaşımlar yapıldığının görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu paylaşımların 2016 yılında yapılan paylaşımlarla birebir benzerlik arz ettiği anlaşılmış olup konu içeriğini teyit edecek nitelikte güvenlik birimlerimize intikal eden bir bilgi ya da duyum bulunmamaktadır. Güvenlik güçlerimiz almış olduğu en üst seviyede tedbirler ile halkımızın güven, huzur ve selameti için mesai mefhumu gözetmeksizin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da görevini gayretle ifa etmeye devam etmektedir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler