Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yurt içinde canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin nakilleri hakkında yönetmelik eğitimi verildi.

Yurt içinde canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin nakilleri yönetmeliği hakkında kolluk kuvvetlerine bilgi verildi.

Viranşehir Ziraat Odası Eğitim toplantı salonunda gerçekleşen eğitime, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Onur Can, İlçe Tarım Müdürü Siraç Yolcu, Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci de katıldı.

Toplantıda hayvansal ürün nakillerinde yol denetim ve kurumların ortaklaşa çalışmasının önemine değinildi. Ardından eğitime geçildi. Eğitim, İlçe tarım ve Orman Müdürlüğünden Veteriner Hekim Serdar Yüksekkaya ve Veteriner Hekim Kerem Kayhan tarafından verildi.

Verilen bilgiye göre eğitimin amacı ilçede hastalıklı, kayıt dışı, kaçak, çalıntı ve usulüne uygun olmayan hayvan ve hayvansal ürün taşımacılığının önüne geçilmesi, vatandaşların daha sağlıklı ürünlere ulaşması.

Tarım ve Orman Bakanlığınca 31 Mart 2019 tarihinden küpe affının sona ermesinin ardından denetimlerin daha sıkılaşacağı ifade edildi.

Toplantının ardından tüm kurumlarla daha çok ortaklaşa çalışılmasına karar verildi. (Sabri Acet-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler