Adalet Bakanı Gül: Bu ittifak devam edecektir

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 24 Haziran genel seçimlerinde olduğu gibi yerel seçimlerde de “Cumhur İttifakı”nın devam edeceğini söyledi.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ilk olarak geçtiğimiz günlerde ağabeyi vefat eden Karkamış Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan'ı ve halası vefat eden Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan'ı ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Bakan Gül daha sonra Gaziantep Valisi Davut Gül'ü makamında ziyaret ederek valilik şeref defterini imzaladı. Bakan Gül, Sivas Valisi iken Gaziantep'e atanan Vali Davut Gül'e “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kısa süre önce göreve başlayan Gaziantep Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerini iletti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Gül, nazik ziyaretleri için Bakan Gül’e teşekkür etti. Gaziantep’e hizmet etmek için tüm paydaşlarla el ele vereceğini belirten Vali Davut Gül, Bakan Gül’ün riyasetinde çalışmalarını sürdüreceğini, şehrin her anlamda gelişmesine devam etmesi amacıyla üzerine düşeni yapacağını kaydetti.

Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Gül, Vali Gül ile bir süre sohbet ettikten sonra valilikten ayrıldı.

Adalet Bakanı Gül, valilik ziyaretinin ardından ise Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından karşılanan Bakan Gül’ün ziyaretine Vali Davut Gül, milletvekilleri ve diğer yetkililer de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına tekrar aday gösterilen Fatma Şahin’i makamında ziyaret eden Adalet Bakan Abdulhamit Gül, 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesi Şahin’e başarılar diledi.

"Bu birliktelik, bu ittifak devam edecektir"

Ziyarette bir gazetecinin sorusunu cevaplayan Gül, AK Parti ve MHP'nin genel seçimlerde yürüttüğü “Cumhur İttifakı”nın yerel seçimlerde de devam edeceğini söyledi.

Gül, "Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı'mızla ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında görüşmeler gerçekleşti. Bunların sonucunda her iki partiden yetkili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah Cumhurbaşkanı'mızın dönüşüyle beraber bu süreç şekillenmiş olacak. Tekrar görüşmeler yapılacak. Ama önemli olan Türkiye, özellikle 15 Temmuz'da FETÖ' nün darbe girişimiyle birlikte Türkiye'nin huzurunu, bekasını bozmaya yönelik tehditlere karşı cumhurun oluşturduğu bir ittifaktır. Yani seçimlerden de öte şunun bunun belediye başkanı, milletvekili olmasından öte ‘Cumhur İttifakı’ ortak mefkûrenin adıdır. Bu iki partinin ötesinde ‘Cumhur İttifakı’ milletin ortak ittifakının bir arada olmasının yol yürüyüşünün adıdır. Bu nedenle elbet bu mana yürüyecektir. 7 Ağustos ruhudur. ‘Cumhur İttifakı’ 15 Temmuz'a karşı dik duruşun anlamıdır. Türkiye'nin demokratik dönüşümü anlamındaki bir yol arkadaşlığıdır. Dolayısıyla bu birliktelik, bu ittifak devam edecektir. MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin bugünkü açıklamaları da bu manaya yöneliktir.  Ben bu birlikteliğin ülkemizin geleceği için çok anlamlı işler yapacağına ve ülkemiz için başarılara imza atacağına inanıyorum." dedi.

Gaziantep’te olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Gül, “Gaziantep’e kadın eli değdi, çok iyi oldu. Gaziantep, Başkan Fatma Şahin’in özverili çalışmalarıyla çok önemli mesafeler kat etti. Şehir, daha da gelişti, yeşillendi ve daha yaşanabilir kent haline geldi. Şimdi kalfalık döneminde Başkan'ım, Gaziantep’e hizmet etmeye devam edecek. Başta Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere genel merkezimize bu kararlarından dolayı Gaziantep olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. İnşallah önümüzdeki 5 yılda da tüm Gaziantep hemşerilerimizin desteğinin artarak devam edeceğine inanıyorum. Hangi parti olursa olsun Fatma Şahin, Gaziantep’in bacısıdır ve ablasıdır. Her kesimden toplumun farklı katmanlarından her siyasi görüşten hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz, bu desteği göstereceklerinden eminiz. Hep birlikte önümüzdeki dönemde hizmetlerimizi Gaziantep’e hem yerelde hem de merkezi hükümet anlamında artırarak devam edeceğiz. Bu çalışmalarda inşallah tüm Gaziantep genelinde en iyi sonucu alacağımıza inanıyoruz.” dedi.

“Parçaların 10 bin kilometre ötede olması içimizi acıtıyordu”

Geçen hafta içerisinde “Çingene Kızı”nın eksik parçalarının getirildiğini hatırlatan Gül, şöyle konuştu: “Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanı'mıza, Kültür Bakanlığına ve emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başkan'ımız birkaç ay önce Amerika’daydı ve orada da temaslarda bulundu. Çingene Kızı'nın, tüm eksiklikleri tamamlanarak bir bütün haline geldi, yalnızlığı ortadan kalktı. Yakın zamanda tüm Türkiye’yi Gaziantep’e davet ediyorum. Parçaların 10 bin kilometre ötede olması gerçekten içimizi acıtıyordu, bizleri üzüyordu. Aslının yerine gelmesi bizim için sevindirici bir durum. Zeugma, Çingene Kızı, Türkiye’nin Gaziantep’in kültürel mirasının geleceğe aktarımı açısından çok önemliydi. Başkan'ın emeklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise bugün Gaziantep modelinin oluşmasında Adalet Bakan Gül’ün liderliği ve milletvekillerinin takım ruhunun büyük bir etkisi olduğunu kaydetti.

Şahin, “Bu model tüm dünya tarafından konuşuluyorsa bu başarıda herkesin önemli katkısı var. En zor dönemde bölgemizi ve ülkemizi de bir model olarak çıkarttık.  O yüzden ben bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte sorunları çözme konusunda ve kurumsal kapasitemizi güçlendirme konusunda önemli bir tecrübe sahibi olduk. Allah’ın izniyle yeni dönemde de şehrin yaşam kalitesini yükseltme, sürdürülebilir kalkınma noktasında ‘kalkınma ve demokrasi yerelde başlar' anlayışıyla da halkımızın desteğiyle millete hizmet etme yolculuğuna devam edeceğiz.” diye belirtti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler