Hani ve Lice'de sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerinde PKK'ye yönelik gerçekleştirilecek operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirildi.

Diyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerine bağlı 15 köy ile 31 mezrada, PKK'ye yönelik gerçekleştirilecek operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, Hani ve Lice ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey PKK yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lileri ve sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, "Hani ilçesine bağlı Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y. Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.Turalı, Gürbulak mezraları, Lice ilçesine bağlı Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan ve Duruköy köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey ve Kutlamış mezralarında 2 Aralık 2018 Pazar günü saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır." denildi. (Muhammed Said Aksoy – İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler