​Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Gazze'ye 8,5 ton ilacın gönderildiğini belirtti.

Kızılay resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, 6 ay boyunca yetecek 8,5 ton ilacın bugün itibariyle Gazze'ye gönderildiği belirtildi.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Filistinlilerin, kendi ayakları üzerine durabilecek seviyeye gelinceye kadar yardıma devam edeceklerini söyledi.

İşgalci siyonistlerin ablukası altındaki Gazze'ye yapılan 8,5 ton ilaç yardımı yola çıktı. Daha önce Türkiye'den gönderilen ve Batı Şeria’nın Nablus şehrinde Filistin Kızılayı’na ait depoda tutulan ilaçlar da TIR'lara yüklenerek Gazze'ye gönderildi.

Yapılan yardım çalışmalarını sosyal medya hesabından duyuran Kızılay Genel Başkan Kınık, şu ifadeleri kullandı: "Gazze'ye 6 ay yetecek ilaç sevkiyatını gerçekleştiriyoruz. #FİLİSTİN2868SMS Kızılay'dan Gazze'ye 8,5 ton ilaç!"  (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler