Gaziantep Valisi Davut Gül, kentteki okullarda okul takımları ve okul kulüpleri kurmak istediklerini belirtti.

Kentte görev yapan beden eğitimi öğretmenleri ile bir araya gelen Gaziantep Valisi Davut Gül, beden eğitimi öğretmenleri ile bir araya gelerek başarılı öğretmenlerin Avrupa turu ile ödüllendirileceğini söyledi.

Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ilçe belediye başkanlarının katılımları ile gerçekleştirilen toplantıda, beden eğitimi öğretmenlerine hitap eden Vali Gül, öneri ve istekleri dinleyerek Gaziantep’te yapılacakların birlikte planlanacağını, hedeflerin birlikte gerçekleştirileceğini söyledi.

Okullarda okul takımları ve okul kulüpleri kurmak istediklerini belirten Gül, “Öğrencilerimizin sizler tarafından yetenek taramasından geçirilmesini ve yeteneklerine göre de lisanslı sporcular olarak yetiştirilmesini amaçlıyoruz. Bizim hedefimiz Gaziantep’te ilk etapta en az 50 bin lisanslı sporcu öğrencimizin olması. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin her zaman daha iyisini yapacağına olan inancımız tamdır.” dedi.

Spor yapılacak alanlarla ilgili esaslı bir çalışma yapılacağının altını çizen Vali Gül, “Belediyeler ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün gençlik tesislerini birleştireceğiz. Sizlerin emrine sunacağız. Sizlerle beraber çocuklarımızı yetiştireceğiz.  Bizlerin görevi sizlere fırsat vermek, sizlerin önünü açmak. Bu konuda belediyelerimizin büyük bir kararlılığı ve desteği var. Daha iyisini yapmak her zaman mümkün. Milli Eğitim, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, belediyelerimiz ve sizlerle birlikte inşallah bunu başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Hedeflenen çalışmalarda başarılı olanların ödüllendirileceğini dile getiren Gül, “Başarılı olanları her şekilde ödüllendireceğiz. Bu başarıyı sadece başarı belgesi ile değil Avrupa turu ile de taçlandıracağız. Valiliğimiz, Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkâmil Belediyelerimiz ile çalışmalarda başarı gösteren 27 öğretmenimizi Avrupa turuna göndereceğiz. Objektif kriterlere göre belirlenecek seçimlerde haklıya hakkını vereceğiz ve ilk dönem bittiğinde göndereceğiz.” şeklinde konuştu.

Vali Gül tarafından toplantının sonunda yılın öğretmeni seçilen Beden Eğitimi öğretmeni Mustafa Karatellik’e başarı belgesi verildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler