Terörle mücadele kapsamına giren suçlara bakmak üzere Diyarbakır, İzmir ve Malatya’da 5 yeni "ihtisas mahkemesi" belirlendi.

HSK 1. Dairesi tarafından alınan kararla Diyarbakır, İzmir ve Malatya'daki bazı ağır ceza mahkemeleri "ihtisas mahkemesi" olarak belirlendi.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesinin Diyarbakır, İzmir ve Malatya'daki bazı ağır ceza mahkemelerinin "ihtisas mahkemesi" olarak belirlenmesine ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararda, ağır ceza mahkemelerinin görev alanına giren bazı suçlara bakmak üzere yeni ihtisas mahkemelerinin belirlenmesi konusunun HSK 1. Dairesince değerlendirildiği belirtildi.

Buna göre Diyarbakır 11, İzmir 20, 21, 22 ve Malatya 5. Ağır Ceza mahkemelerinin daha önce belirlenmiş olan mahkemelere ilaveten ihtisas mahkemesi olarak belirlenmesine karar verildiği kaydedildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler