Diyarbakır'da silah ve mühimmat ele geçirildi: 5 gözaltı

Diyarbakır'da yapılan operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken, olaya ilişkin 5 şüpheli ise gözaltına alındı.

Diyarbakır'ın Bismil ve Çınar ilçelerinde 5 ayrı adrese eş zamanlı yapılan operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken, olayla iltisaklı olduğu belirtilen 5 kişi ise gözaltına alındı.

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, 5Aralık 2018 Çarşamba günü Bismil ve Çınar ilçelerinde 5 ayrı adrese eş zamanlı adli arama faaliyetleri gerçekleştirildiği belirtildi.

Silah yapımında kullanılan bir makinanın yanı sıra Çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği belirtilen açıklamada, " 3 adet 9 milimetre çapında Retay marka, bir adet 38 cal Gümüşay Magnum marka, 13 adet 7.65 milimetre çapında Piertro Beretta marka, 8 adet 7.65 milimetre çapında Star Eibar-Espana marka, 8 adet 7.62 milimetre çapında Sıgsaver marka, bir adet 7.65 milimetre çapında Lock Austria marka, bir adet 7.65 milimetre çapında Browning marka olmak üzere toplam 35 tabanca, 5 Zoraki marka kurusıkı tabanca, 76 tabanca şarjörü, 403 9 milimetre çapında fişek, 31 adet 7.65 milimetre çapında fişek, 111 kapsül, 6 Kaleşnikof Piyade Tüfeği el kundağı, 8 Kaleşnikof Piyade Tüfeği dipçiği, bir Kaleşnikof Piyade Tüfeği sıfırlama aparatı, 9 ahşap tüfek dipçiği, 34 tabanca namlusu, 5 iğne ve tetik tertibatı, 2 mauser mekanizması, 7 tabanca namlu üst kapağı, 28 adet 150 cm uzunluğunda namlu yapımında kullanılan çelik boru ve çok sayıda silah imalat malzemesi ele geçirilmiştir." denildi.

Ele geçirilen malzemelerin muhafaza altına alındığı ifade edilen açıklamanın sonunda, olayla iltisaklı 5 şüphelinin de gözaltına alındığı belirtildi. (Muhammed Said Aksoy – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler